Олексій Кучеренко
персональний сайт

Сьогодні столиці потрібні не показові піар-проєкти, а системна, базована на знаннях робота професіоналів

Олексій Кучеренко фото

Серйозної роботи в столиці, крім показушних піар-проєктів, немає. Тому кияни мають врешті обрати владу не таку, з якою треба боротися за захист своїх прав, а ту, яка ці права реалізовуватиме.

На цьому наголосив кандидат у мери Києва від «Батьківщини», народний депутат Олексій Кучеренко в інтерв’ю виданню «Новий формат» відповідаючи на запитання.

Як на мене, сьогодні столиці не вистачає адекватного, ефективного державного контролю за тим, що тут відбувається

Так, справді, це стосується використання бюджетних коштів, роботи комунальних підприємств, стану інфраструктури, мереж,  транспорту, екології і багато іншого.

Чомусь держава і державні органи демонстративно відсторонилися від будь – якого контролю. Це робиться свідомо чи ні? Саме на це потрібно дати відповідь. Я, звісно, прихильник місцевого самоврядування, але Київ – столиця України і тут має бути жорсткий державний контроль, щоб запобігати корупції, зловживанням та руйнації інфраструктури міста.

Я чув, що висунення моєї кандидатури спричинило серйозні хвилювання в деяких офісах. І це правильно. Вони знають, що я обов’язково розірву всі ці корупційні схеми. Які, на жаль, існують, вони просто розквітли у столиці. Я знаю як це зробити. Це досягається прозорістю в діяльності столичної влади і підтримкою киян.

Тобто, я вірно розумію, Ваш меседж киянам сьогодні — думайТЕ?

Ну пора б уже. Хіба не дивно, не соромно, що ми кияни — розумні, небайдужі, патріоти, шалено любимо своє місто, у нас активна прогресивна молодь, а обираємо вічно якихось аматорів — пройдисвітів і потім п’ять років ходимо на пікети, пишемо скарги, вимоги, судимося, ламаємо паркани незаконних забудов і так далі. Мемосикі, відосикі – це весело і прикольно. Але в цей час місто невпинно деградує.

Серйозної роботи, крім показушних піарпроектів, немає. Кияни мають врешті обрати владу не таку, з якою треба боротися, захищати свої права, а ту, яка ці права реалізовуватиме, бо ця влада – теж кияни і у нас спільні інтереси, єдине завдання – розвиток Києва, як сучасного, безпечного і комфортного європейського міста.

Ви вважаєте, що сьогодні Київ не комфортне місто для проживання?

Послухайте, ну коли у вас вибухають будинки, тріщать стіни, падають мости, центр міста заливає окропом, вщент розбиті дороги, а очільник зосереджений на скляних містках і фонтанах, то вже й непохитний оптиміст би призадумався, що щось тут не те.

Гаразд, а що ви пропонуєте замість «відосиків»?

Тут би, напевно, пасувала цитата Вінстона Черчілля про «кров, піт і сльози». Але ні, я зі своєю командою пропоную серйозну системну роботу, масштабну і базовану на знаннях, фаховості і досвіді. Я працював  в уряді Юлії Тимошенко і мені жодного дня не було соромно за те, що робив я, як міністр, і моя команда. Я часто аналізував те, що ми робили. І, можливо, 10-20% зробленого я б змінив в своїх підходах, але те, що ми робили в правильному напрямку – для мене сумнівів не викликає.

На жаль, у 2010 році, коли Тимошенко не допустили до влади, всі наші реформи було згорнуто. Але і поза владою я не припиняв своєї роботи. Знаю досить добре проблеми столиці. Знаю, що таке тарифи, зношені мережі, каналізація, дороги, «втомлені» мости, будівельна «мафія» і не тільки.

Я системна людина, я пишаюся своєю освітою. Я закінчив київську фізико-математичну школу №145, яка була на той момент найкращою в Україні, закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка, факультет кібернетики. Я працював в Інституті кібернетики, у відділі академіка Глушкова і вмію по полицях розкладати проблеми, аналізувати їх і пропонувати алгоритми їхнього вирішення. Мене цьому вчили. Саме тому я намагався це робити на всіх посадах, які обіймав.

А хто буде у вашій команді? У вас є люди, чи будете шукати вже якщо переможете на виборах?

Безумовно, в мене є своя команда. Всі професіонали, мають великий досвід роботи, які здатні реалізувати стратегію розвитку столиці. Возити когось на експрес-курси до Трускавця не доведеться. По деяким кандидатурам ми ще визначаємося.

У ході виборчої кампанії до нас ще приєднаються професіонали. Вони не обов’язково повинні мати нове обличчя. Вони мусять мати розум, досвід, фах, велике бажання працювати в команді, а також любов до міста Києва. Це будуть патріоти.

А розглядаєте можливість залучення до своєї команди колишніх опонентів, але справжніх фахівців?

А чому ні? Звичайно. Нехай хоч хтось скаже, що я його довічний ворог! Я із задоволенням спілкуюся з людьми, з якими ми колись були політичними опонентами. Особливо, якщо вони фахові, мають великий досвід. Більше того, я від цього отримую задоволення. І знаєте чому? Тому, що моя молодість пройшла в наукових дискусіях, на семінарах, конференціях в Інституті кібернетики. Саме дискусії і наявність опонентів –  необхідна передумова розвитку, руху вперед.

Гаразд, перейдемо до завдань. Першим пріоритетом на посаді міського голови Ви називаєте повний аудит. Це логічний крок, але все ж наголошуєте на цьому, тому що – у Вас є сумніви? Підозри? Чи впевненість у порушеннях?

Так. Перший пріоритет – повний аудит фінансової і бюджетної системи міста, з перерозподілом витрат на користь киян.

Другий – це інфраструктурний аудит і модернізація, безпека і комфорт проживання мешканців Києва. Аудит житлової, комунальної сфери, мереж, теплотрас, водопостачання, каналізації, «втомлених» мостів.

Третій пріоритет – оперативне розв’язування транспортного колапсу Києва, години проведенні  в трафіках,  краще провести з рідними.

Четвертий пріоритет – це встановлення для мешканців столиці справедливих тарифів на житлово-комунальні послуги, та повноцінний захист споживача. 

Це те, що потрібно робити негайно, терміново, аби забезпечити киянам комфортне, якісне, сучасне життя. І так, я впевнений, що порушень дуже багато.

Підпишіться на свіжі новини та публікації у: Facebook Telegram Instagram YouTube

Вас може також зацікавити:

Поширити:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!