Олексій Кучеренко
персональний сайт

Хто повинен відремонтувати ваш будинок?

Спробувати перекласти на людей проблему застарілого житла — це утопія та повна маячня.

Про це 23 березня Олексій Кучеренко розповів у програмі “За що ми сплачуємо” на каналі Медіа-інформ.

“У мене за останні 10 років було дуже багато дискусій з представниками, активістами, які далекі від життя в будинку. У них позиція була така: держава вже нічого не винна, це все спільна сумісна власність, і вони це зафіксували 417 законом, рішенням конституційного суду, отже ви управляйте, керуйте, це ваша власність”, — розповів народний депутат.

Олексій Кучеренко зазначив, що ніколи не підтримував такого підходу.

“Я завжди категорично був проти цього і підтримую те що щойно сказав пан Мальнєв. Спробувати перекласти на людей проблему застарілого житла — це утопія та повна маячня. Ми прогаяли час, витратили купу грошей і, на превеликий жаль, хтось ці гроші поцупив”, — продовжив Кучеренко.

Парламентар також розповів, що десять років слухав байки про те, що немає грошей на капітальні ремонти, але за цей час сотні людей стали мільярдерами.

“Моя позиція така. Потрібно на рівні закону приймати державну програму модернізації застарілого житлового фонду. Там, мають бути чіткі джерела наповнення цієї програми. Або це рента закріплена, учасником має бути як і держава, так і муніципалітет, органи місцевого самоврядування, безумовно потрібно залучати інвесторів, також і люди мають приймати участь. Підставою для такої державної програми є норма статті 10 закону про приватизацію державного житлового фонду (1992 року), де було чітко визначено, що органи місцевого самоврядування, як колишній власник, несуть зобов’язання по організації та співфінансуванню цього першого капітального ремонту. Ця норма закону не була виконана, але вона є, і її потрібно наповнити відповідним змістом у вигляді державної житлової програми. Ось моє бачення. Але я констатую, що програми немає, грошей немає, міністра пані Бабак немає, міністерство розвалене і всім зрозуміло, що потрібно відновлювати державний вплив на цю ситуацію”, — пояснив Олексій Кучеренко.

 

На запитання ведучого чи має це відбуватися на умовах співфінансування, народний депутат відповів позитивно.

“Безумовно, потрібно залучати людей, співвласників. І, на жаль, може виникнути ситуація, що хтось зможе бути учасником співфінансування, а хтось ні. Потрібно думати, що робити у такому випадку, чи це має бути беззворотна субсидія на капітальний ремонт, або інші механізми залучення інвесторів”, — висловився він.

Парламентар також розповів про програми, які існують на сьогодні, а також про ситуацію у місті Києві:

“Ви ж знаєте про програми “30/70” чи “80/20”. Вони мають бути визначені законом, мають бути єдиними, для усіх по Україні, якісь норми в залежності від доходів. От у нас у Києві дуже цікавий момент. Я не можу в себе прийти від нього. Розподілялися 135 млн гривень на програму “70/30″ на енергоефективність. Так от, одному будинку дали 24 мільйони гривень з міського бюджету, при чому вдруге поспіль. Йому рік тому дали 30 млн гривень (це на Бажана, 16А), а поруч будинки, яким дають по 300-400 тисяч гривень”.

Народний депутат задався питанням доцільності витрачання 50 млн гривень на один будинок за два роки. Ведучий, у свою чергу, погодився, що така програма безглуздо прописана і поцікавився, хто ж мешкає у цьому будинку.

Перша частина ефіру:

 

Друга частина ефіру:

Підпишіться на свіжі новини та публікації у: Facebook Telegram Instagram YouTube

Вас може також зацікавити:

Поширити:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!