Олексій Кучеренко
персональний сайт

СВЖУ звернеться до правоохоронних органів щодо збитків, завданих невиконанням рішення суду про скасування тарифів

УНІАН про незаконність тарифів

7 лютого в УНІАН відбулася конференція на тему «Скільки мільярдів витягнуто з кишень киян внаслідок незаконних тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій? Хто має за це відповісти?».

У прес-конференції взяли участь:

  • Олексій Кучеренко, голова Спілки власників житла України;
  • Юрій Одарченко, народний депутат;
  • Віталій Нестор, голова Центру захисту киян;
  • Віта Струкова, адвокат.

Олексій Кучеренко повідомив, що СВЖУ підготовлені заяви до правоохоронних органів про вчинення кримінальних правопорушень відповідальними особами, оскільки КМДА та КП, як і раніше, виставляють рахунки за завищеним у 2 рази тарифом за утримання будинків, який суд визнав незаконним.

«За січень однозначно мали бути виставлені нові платіжки за тарифами, які діяли відповідно до постанови від 2015 року, йдеться про тарифи менші приблизно в 2 рази по кожному будинку»

Він нагадав, що 31.01.2019 Касаційним адміністративним судом відмовлено у зупиненні дії рішень судів, що набрали законної сили, а статтею 382 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за умисне невиконання судового рішення.

За його словами, підвищений тариф провокує збільшення кількості звернень за субсидіями. Крім цього, через неправомірне застосування з 20.12.2018 скасованого та визнаного протиправним розміру тарифу замість іншого (в 2-2,5 рази нижчого), державному бюджету заподіюються прямі збитки, спричинені безпідставною виплатою надмірних коштів на виплату пільг та субсидій, що створює окремий склад злочину.

Олексій Кучеренко наголосив, що за розрахунками, мінімум 1,5 млрд грн було зайве стягнуто з киян за півтора роки дії протиправних тарифів.

За словами народного депутата Юрія Одарченка, збільшуючи квартирну плату, КМДА тим самим збільшує рівень субсидій, які держава відшкодовує людям, що лягає додатковим навантаженням на бюджет.

«Тут є серйозні ознаки злочину, в першу чергу – це пограбування киян, я сьогодні звертатимуся до Міністерства внутрішніх справ для порушення кримінальної справи проти службових осіб КМДА, які затвердили ці тарифи, і сьогодні не бажають виконувати рішення суду»

За словами Одарченка, він вимагатиме від міністра доручити справу кваліфікованим слідчим, щоб в КМДА розуміли, що за порушення закону буде покарання.

Крім того, на його думку, неоформлення документації на земельні ділянки будинків (прибудинкові території) — це свідоме бажання і далі розподіляти ресурси у тому форматі, що існує сьогодні в Києві. Натомість, якщо земля “закріплена” за будинком — уже не вдасться відвести цю землю під забудову, чи під інші потреби.

У свою чергу, Віта Струкова нагадала, що згідно з новими змінами в житлово-комунальному законодавстві, органи місцевого самоврядування з 01.06.2018 року не мають повноважень на зміну рішень щодо раніше затверджених тарифів, новий тариф (вартість) можна затвердити лише на зборах співвласників житла (згодою 75% співвласників).

Також вона на прикладі одного з будинків пояснила розмір завданих збитків як мешканцям, так і бюджету.

Віталій Нестор зауважив, що висловлена учасниками конференції позиція про можливість з 20.12.2018 практичної сплати громадянами рахунків на утримання будинків за тарифом 2015 року є правильною, але для належного відображення розрахунків та застосування правильних розмірів тарифів у платіжках, громадянам необхідно звертатися до керуючих компаній з письмовими заявами.

Крім цього, стосовно повернення раніше сплачених коштів він нагадав статтю 1212 Цивільного кодексу України, згідно якої особа, яка набула майно без достатньої правової підстави, зобов’язана повернути це майно.

Повний відеозапис прес-конференції:

Підпишіться на свіжі новини та публікації у: Facebook Telegram Instagram YouTube

Вас може також зацікавити:

Поширити:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!