Олексій Кучеренко
персональний сайт

75 мільярдів гривень боргів за комуналку — це вже проблема рівня РНБО

Dfcbkm Rkbvxer Василь Климчук

Олексій Кучеренко на ТРК Київ взяв участь у обговоренні цін на газ, тарифів, боргів, НАК Нафтогаз та майбутнього України.

Крім нього в обговоренні взяв участь ведучий Василь Климчук та Валентин Землянський — експерт з питань енергетики.

На початку програми Олексій Кучеренко закликав українців думати про передумови різних ситуацій, а не тільки про наслідки.

“Ще два місяці тому і я, і Валентин Землянський, й інші експерти казали, що ціна на газ не є економічно обґрунтованою. Нам не вірили, і ми «ставали агентами Кремля», ворогами, популістами та зрадниками. Аж тут, опиняється — вже можна знизити ціну на газ. “, — прокоментував голова Спілки власників житла України.

Валентин Землянський зазначив, що ціна на газ прив’язується до імпортних цін. 

“Дешевий газ можна отримати лише у Москві, в обмін на суверенітет України”, — зацитував Порошенка Валентин Землянський:

Ціна на газ не може бути низькою, адже в неї закладається не лише вартість, але й оновлення та утримання мереж. Однак, при всіх розрахунках, прибравши корупційну складову, є цілком прийнятною ціна не 8 грн за куб, а 4,2.

“Насправді, ціна на газ за формулою «Порошенко, Гройсман, Коболєв» – це додатковий податок, яким обклали всіх поки що платоспроможних українців для того, щоб вони платили імпортну ціну [мова про продаж газу власного видобутку за ціною імпортного] “, – зазначив Кучеренко. 

 

«Далі ці гроші перераховують в НАК «Нафтогаз», там вони осідають як надприбуток у 200-300%, і вже з цього надприбутку частина справді перераховується в бюджет. Однак, значна частина залишалася на утримання Коболєва і його компанії. В 100 разів виріс фонд зарплати в «Нафтогазі»! А ще покривати внутрішні штучні борги, які розробили для оптимізації оподаткування компанії «Укртрансгаз». Більше того, в Меморандумі з МВФ вперше вказали конкретну назву постанови (№867), якою передбачене підвищення ціни на газ», — зазначив екс-міністр.

Щоб зламати цю схему, на думку Олексія Кучеренка, однієї політичної волі нині вже буде замало, і тут доведеться підключати всі інституції влади. 

«Нині, на момент завершення опалювального сезону, ми маємо 75 млрд грн. боргів за комуналку. Навіть ті, хто має субсидії, не здатні платити за настільки завищеною ціною. І це вже проблема не одного міністерства — це вже проблема, яку мала б вирішувати Рада Нацбезпеки», – вважає Олексій Кучеренко.

Підпишіться на свіжі новини та публікації у: Facebook Telegram Instagram YouTube

Вас може також зацікавити:

Поширити:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!