Олексій Кучеренко
персональний сайт

СВЖУ вимагає терміново вирішити проблему завищених рахунків за газ

завищені норми на газ

Спілка власників житла України звернулася до Кабінету Міністрів України та НКРЕКП щодо необхідності невідкладного вирішення проблемної ситуації, яка склалася через повернення “старих” норм споживання газу.

Унаслідок повного колапсу в системі управління та регулювання енергетичного сектору України, з вини уряду та НКРЕКП, сьогодні населення (у першу чергу, споживачі без лічильників, число яких становить понад 3 млн домогосподарств) отримує необґрунтовані рахунки за газ.

Після того як Верховний Суд підтвердив скасування діючих нормативів споживання, вони зросли в три рази та складають 9,8 кубометрів газу на одну особу для плити та 18,3 кубометри на одну особу для домівок, не обладнаних системами гарячого водопостачання.

Такі норми були встановлені ще в 1996 році та діяли до 2014 року.

Одночасно облгази (газорозподільчі компанії) з грудня 2018 року необґрунтовано відновили так звані «морозні» коефіцієнти (приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання). Вони витягли архаїчні норми з наказу Міністерства енергетики від 2003 року і почали застосовувати їх у формулі розрахунку.

Спілка власників житла України радить всім громадянам вимагати від органів місцевого самоврядування негайно вирішити це питання з урядом, а також особисто подавати звернення до НКРЕКП, яка відповідає за контроль та регулювання, у тому числі вимагати конкретних дій від її голови.

Поширити: