Олексій Кучеренко
персональний сайт

Субсидії в Україні для населення, це глухий кут, – Кучеренко

Цьогоріч НАК «Нафтогаз України» намагатиметься вести дуже жорстку позицію до боржників в момент включення і подачі газу при входженні в опалювальний сезон.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK сказав екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

«Зрозумійте, що субсидія це глухий кут, бо це тимчасова допомога. Але це голка, з якої потім дуже важко злізти», – сказав Кучеренко.

На питання ведучої, за яким принципом НАК «Нафтогаз» впливатиме на боржників, він відповів, що йому й самому це цікаво.

«Я дивлюся зараз на стосунки уряду і НАК «Нафтогаз» і бачу, що компанія судиться з владою, і на моїй пам’яті за 25 років це вперше. Підприємство виграло цей суд, саме за підвищенням ціни або за компенсацію з держбюджету. Тому вважаю, що НАК «Нафтогаз» намагатиметься вести дуже жорстку позицію до боржників в момент включення і подачі газу та входження в опалювальний сезон. І я не заздрю уряду в цій ситуації, але борги шалені, що з ними робити, я чесно-кажучи не знаю», – додав він.

Щодо монетизації субсидій, то Кучеренко вважає, що в Україні це не доцільно робити.

«Якщо говорити про Польщу, де два відсотки населення перебувають на субсидіях, то там дійсно їх можна монетизувати і верифікувати, тобто перевірити. А в Україні пільги є в половини населення, то хто зможе перевірити ці субсидії? Це ж буде величезна корупція, коли 63 мільярди гривень видаватимуть готівкою», – наголосив Кучеренко.

Поширити: