Олексій Кучеренко
персональний сайт

Нова енергетична політика України: як вийти з глухого куту та не допустити краху (газовий аспект)

прес-конференція Кучеренко, прес конференція Блейзер, нова енергетична політика України

Сьогодні відбулась прес-конференція на тему “Нова енергетична політика України: як вийти з глухого куту та не допустити краху (газовий аспект)”.

Дискусія з цього питання пройшла 6 лютого за круглим столом Міжнародного Фонду Блейзера. На ній були присутні провідні експерти в області енергетичної та економічної політики:

Олег Устенко — виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера
Олексій Кучеренко — голова Спілки власників житла України
Юрій Продан — екс-міністр енергетики та вугільної промисловості України
Андрій Герус — голова Асоціації споживачів енергетики та соціальних послуг
Валентин Землянський — експерт з питань енергетичної політики
Вадим Бодаєв — директор енергетичного напряму інвестиційної групи Блейзер
Андрій Фаворов — директор інтегрованого газового бізнесу групи “Нафтогаз”
Микола Євдощук — експерт з геології нафтогазового сектору
Леонід Уніговський — голова правління Ради з питань газової промисловості та природного ринку газу

Основні тези експертів:

Олег Устенко — Україна може досягти енерго незалежності”. Також він повідомив, що один з головних інтересів — стимулювання внутрішнього газовидобування.

“Нафтогаз є найбільшим платником податків до бюджету та дивідендів, а це означає, що на споживача поклали ще один прихований податок, за рахунок якого поповнюється бюджет країни.” — повідомив Олексій Кучеренко

Юрія Продана цікавили питання нових родовищ газу, залучення міжнародних фінансових організацій та перспективи Укрнафти на видобуток газу.

“Енергетика є стратегічно важливою галуззю, в яку потрібно інвестувати для майбутнього розвитку. А зараз в жодному документі ми не побачимо, що залучення інвестицій це стратегічне завдання. На мою думку, пріоритет в залученні інвестицій це і є газовий сектор, бо від нього залежить як споживання, так і енергетична ефективність усьогозазначив Вадим Бодаєв. Також він вважає, що потрібно розробити стратегію на 1-5 років, аби всі розуміли що саме ми розвиваємо, та зробити реальний ринок газу та енергетики.

Андрій Фаворов повідомив, що Україна має треті за обсягом об’єми газу у Європі, з якої 1/3 імпортується. Він погоджується з більшістю присутніх, що потрібно збільшувати кількість видобутку газу, але наголошує для цього потрібно 30 млрд гривень на рік.

Андрій Герус висловив думку, що невиконання реформ упродовж останніх п’яти років вже стало закономірністю Нафтогазу. Одна з причин, чому ми не маємо позитивних реформ, є певний перекіс у державній політиці.
Також Герус вважає, що потрібно реструктуризувати Нафтогаз та збудувати працюючий ринок, який зможе нарощувати видобуток газу

Поширити: