Олексій Кучеренко
персональний сайт

Кучеренко різко відреагував на заяви Сергія Лещенка про формулу «Роттердам +»

aleksey-kucherenko

Критика формули «Роттердам +» з боку народних депутатів Лещенка та Найєма є політичним замовленням, – Кучеренко

Екс-міністр житлово-комунального господарства, радник Юлії Тимошенко з енергетичних питань Олексій Кучеренко в мережі Facebook заявив, що виборча критика формули «Роттердам+» з боку народних депутатів Сергія Лещенка та Мустафи Найєма є популізмом і політичним замовленням.

«Сьогодні, зараз на «Ньюс-Ван» він (Сергій Лещенко – ред.) щосили викриває «Роттердам» Ахметова і його виконавця Вовка. Він говорить про грабежі народу і виглядає як справжній «популіст». Чомусь він нічого не каже про схеми Григоришина або про газову аферу Гройсмана-Коболєва – мабуть, поки немає замовлення», – пише Олексій Кучеренко на своєму акаунті в мережі Facebook.

«На жаль, в цьому вся сутність вродженого або набутого «грантожерства» – за гроші чергового «спонсора» мочити його чергового конкурента», – охарактеризував позицію Лещенка колишній міністр.

Олексій Кучеренко також підкреслив, що подібна ситуація спостерігається і з правоохоронними органами (особливо антикорупційними), які розслідують лише «гучні» в публічному полі справи або виконують політичні замовлення. «На жаль, це стало масовою чумою як в українській політиці, так і журналістиці. Я вже не кажу про судову, силову, прокурорську, антикорупційну, антимонопольну державну машину».

Нагадаємо, народні депутати Сергій Лещенко та Мустафа Найєм багато разів критично висловлювалися щодо формули розрахунку ціни вугілля в тарифі («Роттердам +»). Згідно з методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації обчислюється за формулою «середня вартість вугілля в порту Роттердам за останні 12 місяців плюс вартість його доставки в Україну».

За інформацією, оприлюдненою діловим порталом БізнесЦензор, робота НКРЕКП паралізована в зв’язку з демаршем члена Комісії Бориса Циганенка, який представляє інтереси бізнесмена Костянтина Григоришина. До призначення в НКРЕКП Циганенко працював директором ТОВ «Енерджі Консалтинг», яке контролюється олігархом. Саме Циганенко займався в Комісії питаннями, пов’язаними із закупівлею трансформаторів держкомпанією «Укренерго» у «Запорізького трансформаторного заводу» (ЗТР) Костянтина Григоришина. Скандал з цією закупівлею розгорівся влітку 2015 року. В результаті менеджмент «Укренерго» був змінений, а трансформатори куплені за ціною, вдвічі нижчою від заявленої.

Як повідомляв раніше народний депутат, заступник голови Комісії партійного контролю партії УКРОП Віталій Купрій, після його заяви Національним антикорупційним бюро України було розпочато перевірку законності постанови НКРЕКП № 289 «Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни на електричну енергію» (формула «Роттердам +»).

Як відомо, політична партія УКРОП контролюється іншим олігархом – Ігорем Коломойським. 

Джерело: Главком

Два года назад на одном из первых собраний будущего, так и несостоявшегося, антикоррупционного движения я оказался в чис…

Опубліковано Alexey Kucherenko 22 листопад 2017 р.

Поширити: