Олексій Кучеренко
персональний сайт

Експерт розкритикував Київраду за ігнорування питань передачі тепломереж в управління комунального підприємства

Екс-міністр ЖКГ вважає, що міська влада занадто пізно приступила до питання перекладу енергетичних активів на баланс КП «Київтеплоенерго»

Експерт у сфері енергетики, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко прокоментував відмову депутатів Київради голосувати за питання про тепловий блок столичного енергокомплексу як невідкладне.

«Сама постановка питання, що не вистачає трьох днів, а там двох місяців (для передачі теплових мереж і ТЕЦ відповідно – ред.), говорить про те, що система управління Києвом – слабо прогнозована. У мене немає сумнівів, що місто має повернути собі майно і реально організувати систему ефективного управління, але я не бачу цієї самої системи ефективного управління з боку КМДА і з боку Київради. Це бізнес-клуб сьогодні, який просто осідлав всі потоки в місті. Я передбачаю те, що незабаром у киян виникне питання, а чи таким вже поганим був ДТЕК. Цілком очікую такого питання», – сказав він.

На його думку, міська влада занадто пізно приступила до питання перекладу енергетичних активів на баланс КП «Київтеплоенерго».

«З першого дня приходу до влади Кличко йому треба було цим займатися. Я, чесно кажучи, десятки разів говорив йому особисто і його команді управлінців – у першу чергу треба енергетичну стратегію міста Києва прописувати і готуватися до управління своїм господарством. Вони в результаті затягнули до останнього. Тому залишається тільки спостерігати і аналізувати. У тому числі щодо фінансів, навантаження на бюджет, тарифів, модернізацій, аварій тв всього іншого», – підкреслив Кучеренко.

Як повідомлялося, в зв’язку з тим, що КП «Кевтеплоенерго» поки не має ліцензій і тарифів на гаряче водопостачання, КМДА підготувала проект рішення Київради, яким продовжується можливість оренди для «Київенерго» в частині використання ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і заводу «Енергія» до 30 червня для забезпечення безперебійної роботи об’єктів в процесі їх передачі «Київтеплоенерго». Договір з «Київенерго» в частині використання теплових мереж також пропонувалося продовжити на три дні – до 30 квітня.

19 квітня депутати Київради відмовилися розглянути питання про столичні тепломережі ТЕЦ, які передаються від ПАТ «Київенерго» на баланс комунального підприємства «Київтеплоенерго». На думку низки експертів, це ставить під загрозу роботу енергетичного комплексу столиці, а кияни можуть опинитися без гарячої води.

Як відомо, до 28 квітня ПАТ «Київенерго» (97% акцій належить найбільшому приватному енергетичному холдингу ДТЕК) має передати на баланс створеного комунального підприємства «Київтеплоенерго» усе теплове майно міста.

Джерело: Главком

Поширити: